Dodatkowy fotograf na przyjęciu weselnym

Coraz więcej par młodych rezygnuje z filmu weselnego na rzecz zdjęć. Dlaczego tak się dzieje? Otóż wiele osób czuje się skrępowanych obecnością kamery, w związku z czym zmienia się ich zachowanie. Żeby wszyscy mogli poczuć się komfortowo, młodzi rezygnują z filmowców na weselu, a angażują dodatkowego fotografa – czy słusznie?

Obraz czy film?

Albumy ze zdjęciami ślubnymi przechowywane są zwykle w łatwo dostępnych miejscach, żeby w chwili, kiedy nadejdzie taka potrzeba, można było je obejrzeć... Przeglądając zdjęcia ślubne zawsze wraca się do dnia przyjęcia i wspomnień, jakie z tym dniem są związane. Myśli się głównie o przyjemnych chwilach, jakie było dane wtedy przeżyć, zapomina się natomiast o tych, które zdejmują z ust uśmiech...

przyjęcie weselne 

Nieco inaczej jest z filmami z wesela. Otóż one dokładnie odwzorowują to, co się wtedy wydarzyło. Nie mają jednak mocy oddać atmosfery tamtych chwil. Często bywa tak, że po obejrzeniu filmu państwo młodzi po raz pierwszy dowiadują się o niektórych sprawach, co często zupełnie zmienia im obraz przyjęcia. Ponadto niektórzy filmowcy wykonują nieudaną obróbkę filmu weselnego – wykorzystują nieestetyczne „wstawki”, które obniżają poziom samego nagrania. Jeśli więc będziecie chcieli mieć film upamiętniający Wasze wesele, wybierając kamerzystów, powinniście dokładnie sprawdzić jakość wykonywanych przez nich usług, w innym przypadku możecie się bardzo rozczarować.

Mocne i słabe strony

Rezygnując z kamerzysty na rzecz dodatkowego fotografa, zyskujecie nie tylko wspomnianą wcześniej swobodę zachowania gości. Zachowujecie też własne wspomnienia, które składają się Wam na obraz przyjęcia (choć czasem mogą one nieco odbiegać od rzeczywistości). Dodatkowy fotograf daje Wam możliwość wykonania sesji plenerowej podczas gdy goście będą bawili się na przyjęciu. Nie utracicie w ten sposób części zabawy, ponieważ jej zdjęcia i tak znajdą się w Waszym ślubnym albumie.

Angażując dodatkowego fotografa, pamiętajcie o tym, żeby poinformować o swojej decyzji wcześniej zatrudnioną firmę. Jeśli tego nie zrobicie, może się okazać, że fotografowie wzajemnie będą sobie przeszkadzać, a co za tym idzie Wasze zdjęcia nie będą miały wspólnego czynnika...

Jaka decyzja?

Ocena tego, czy rezygnacja z kamerzysty na rzecz fotografa jest dobrą decyzją, leży po Waszej stronie. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujecie. Jeśli chcecie, żeby wybrane obrazy wywoływały w Was wspomnienia – postawcie na fotografa. Jeśli chcecie zobaczyć, jak dokładnie przebiegało Wasze przyjęcie – zdecydujcie się na kamerzystę. Wybór należy do Was.


Newsletter