Polecane książki o fotografii

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fotografii, z pewnością zainteresują Cię następujące pozycje wydawnicze:

1. Fotografia cyfrowa. Nieoficjalny podręcznik

Autorzy: David Pogue, Barbara Brundage, Andy Rathbone, Chris Grove, Chris Grover

Fotografia cyfrowa. Nieoficjalny podręcznik
Źródło zdjęcia:helion.pl

To kompedium wiedzy o fotografii cyfrowej. Dowiesz się nie tylko, jak wybrać dobrej jakości aparat cyfrowy, ale też jak w pełni wykorzystać jego możliwości. Poznasz podstawy kompozycji zdjęć, dowiesz się, jak robić zdjęcia w różnych miescach i warunkach, a także jak zarządzać fotografiami zapisanymi na dysku twardym (m.in. w jaki sposób je opisywać i katalogować). Poznasz też techniki retuszu zdjęć i znajdziesz informacje o zasadach publikacji i druku.

2. Oświetlenie. Kreatywna fotografia

Autor: Harold Davis
Oświetlenie. Kreatywna fotografia
Źródło zdjęcia:helion.pl

Jeśli chcesz poprawić swój warsztat fotograficzny, to ta książka z pewnością Cię zainteresuje. Znajdziesz tu informacje na temat wykorzystania światła w fotografii. Dzięki niej unikesz często popełnianych błędów i co wiażne poznasz wskazówki dotyczące wykorzystania oświetlenia podczas robienia zdjęć. 

Książka podpowie Ci, jak pracować z lampami błyskowymi, jak czytać histogramy, jak oświetlać ludzi, a także jakie są możliwości ciemni w zakresie pracy ze światłem. Dowiesz się też, jak pracować w studio fotograficznym.

3. Fotografia cyfrowa w podróży. Przewodnik

Autor: David D. Busch

Fotografia cyfrowa w podróży, David D. Busch
Źródło zdjęcia:helion.pl

Jeśli interesuje Cię fotografia podróżnica, to ta książka z pewnością rozwiie Twoje umiejętności w tym kierunkuy. Dzięki niej dowiesz się, jak w pełni wykorzystać możliwośic swojego aparatu, wykonując zdjęcia w podrózy, nauczysz się dobierać odpowiednie do sytuacji parametry ekspozycji, a także jak pracowąć w lampą błyskową.

W książce zawarte zostały informacje na temat fotografowania postaci, przyrody i architektury.

4. Fotografia portretowa i reportażowa. Warsztaty fotograficzne 

Autor: Erin Manning

Fotografia portretowa i reportażowa, Erin Manning
Źródło zdjęcia:helion.pl

Lubisz robić zdjęcia ludziom? Ta książka z pewnością Ci się spodoba. To pozyja wydawnicza, która dostarczy Ci profesjonalnej wiedzy na interesujący Cię temat. Dowiesz się, jak robić zdjęcia, na których są utrwalane ludzkie emocje, w jaki sposób fotografować dzieci i niemowlęta, jak na zdjęciu wydobyć ekspresję modela. 

Ta książka to nie tylko wiedza teoretyczna, ale też szereg praktycznych zadań, które pomogą Ci nabyć nowe umiejętności i rozwinąć te już posiadane.

5. Fotografia cyfrowa dla bystrzaków. Wydanie V

Autor: Julie Adair King

Fotografia cyfrowa dla bystrzaków, Julie Adair King
Źródło zdjęcia:helion.pl

Książka w prosty i przyjemny sposób odpowiada na pytania, jakie mogą pojawić się w głowie początkującego fotografa. Znajdują sie tu takie zagadnienia jak: wybór sprzętu, wykorzystanie jego możliwości, użycie filtrów i lampy błyskowej, a także tajniki obróbki zdjęć oraz techniki wydruku.


Newsletter