Gdzie zrobić plenerową sesję ślubną?

Nie macie pomysłu na miejsce swojej plenerowej sesji ślubnej? Nie martwcie się, dużą pomoc powinniście otrzymać ze strony Waszego fotografa, który z pewnością nie jedną taką sesję wykonał. Jego sugestia z pewnością będzie dopasowana do Was, ponieważ to przecież Wy jesteście najważniejsi – musicie dobrze czuć się w wybranym miejscu, żeby zdjęcia wyszły jak najbardziej naturalne.

Istnieją dwie możliwości: po pierwsze – fotograf może zaproponować Wam miejsce, które już zna i wie, jakie ujęcia wychodzą najatrakcyjniejsze, po drugie – fotograf podpowie Wam miejsce, w którym do tej pory nie robił jeszcze zdjęć, ale wie, że mogą dobrze wyjść. Oczywiście sami również możecie wysunąć swoje pomysły, a dzięki konsultacji z fotografem dowiecie się, czy są to propozycje możliwe do zrealizowania.

Na sesję plenerową trzeba poświęcić kilka godzin – najlepiej zaplanować sobie czas albo od wschodu słońca do południa, albo od popołudnia do zachodu słońca. Część zdjęć – niezależnie od wybranego miejsca – zawsze jest bowiem robiona na świeżym powietrzu, gdzie niezwykle ważną rolę odgrywa światło.

plener ślubny 

Wybór fotografa

Sesja ślubna to zadanie wymagające dużej kreatywności ze strony fotografa, to on bowiem jest szefem – decyduje, gdzie i w jaki sposób mają ustawić się młodzi, wybiera też odpowiedni sprzęt do robienia zdjęć. Jeśli jego umiejętności i pomysłowość są zawodne, to niestety cała sesja może zakończyć się fiaskiem. A jej efekt z pewnością Wam się nie spodoba. Kluczową kwestią jest więc wybór fotografa ślubnego – przed podpisaniem umowy dobrze jest wcześniej obejrzeć zrobione przez niego zdjęcia z różnych okazji.

Pomysły

Najczęściej na sesje ślubne wybierane są tereny przy jeziorach i zamkach, a także parki, lasy, góry oraz plaże. Wszystko zależy od preferencji młodej pary. Coraz częściej pojawiają się też propozycje zrobienia sesji ślubnej w przestrzeni postindustrialnej, czyli w zabytkowych fabrykach, browarach, młynach, a także w kopalniach. Bardzo popularne są sesje, które łączą kilka miejsc, np. parku i przestrzeń miejską lub starym browar i jezioro.


Newsletter