Czy potrzebujesz lampy błyskowej na wakacjach?

Każdy aparat posiada wbudowaną lampę błyskową, jednak nie zawsze w pełni spełnia ona wymagane funkcje. Naszym wyjątkowym wymaganiom mogą sprostać kompaktowe lampy błyskowe.

zdjęcia z wakacji 2018

Zadania lampy błyskowej

Lampa błyskowa wyzwala wiązkę światła, która w danym momencie jest potrzebna do oświetlenia obiektu przy niezadowalającej ilości światła naturalnego. Może stanowić główne źródło światła, ale również uzupełniające. Aparat kompaktowy czy lustrzanka w trybach automatycznych decydują się na inteligentne użycie lampy błyskowej, na czym zdjęcia tracą bardzo wiele.  Staranne i świadome użycie lampy błyskowej daje kontrolę nad zastanym światłem, może je w znacznym, stopniu poprawić, a tym samym pozwolić uzyskać naturalny wygląd zdjęć.

Niezbędne parametry

Przy wyborze lampy błyskowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech takich jak:

  • funkcja wyzwalania bezprzewodowego;
  • czas i prędkość pracy;
  • technologia zabezpieczająca przegrzaniu;
  • zakres ogniskowej;
  • rodzaj systemu sterowania błyskiem;


Na rynku fotograficznym dostępnych jest wiele modeli kompaktowych lamp błyskowych różnych firm, dlatego warto dokładnie prześledzić i porównać ich poszczególne parametry.

W jasnym świetle – nowoczesna technologia

Najnowsze typy zewnętrznych lamp błyskowych zapewniają bezkompromisową wydajność, coraz większą liczbę błysków w serii oraz moc oświetlenia dużych przestrzeni. Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowej, osoba wykonująca zdjęcia może w łatwy sposób kontrolować proces rozprowadzania światła.

Czy naprawdę tego potrzebuję?

Podczas wykonywania amatorskich zdjęć na wakacjach czy na wyjeździe wypoczynkowym staramy się zabrać ze sobą jak najmniej rzeczy. Jeśli mamy czas, chęci i możliwość, weźmy ze sobą profesjonalną, kompaktową lampę błyskową, która na pewno wpłynie na jakość naszych fotografii. Wakacje to czas wypoczynku, a zamiast przejmować się uwiecznieniem pięknych chwil, może warto po prostu się nimi cieszyć bez dodatkowego błysku flesza?


Newsletter